Beyoğlu Karo

Beyoğlu karo yüzde yüz doğal malzemelerle mermer tozu, beyaz çimento, toz boyalar, agrega, silis kumu ve kuvars kullanılarak zanaatkâr ustalar tarafından, el işçiliği hüneriyle tek tek üretilmektedirler. Bu prosesin doğal sonucu olarak da üretimde Beyoğlu karolar arasında desen ve renk tonlamalarında nüans farkları oluşmaktadır. Beyoğlu karo simanların en büyük avantajı tasarımcının tasarladığı her renk ve deseni çok küçük miktarlarda dahi temin edebilme olasılığıdır Burada önemli olan desen şablonunun yapımı veya üreticide var olmasıdır.

19. yüzyılda Fransa da ortaya çıkan desenli karo, daha sonra yaygınlaşarak Lübnan üzerinden Antakya şehrine gelmiştir. Böylelikle Eski Antakya evlerine mimari ve estetik değer katan desenli karo günümüzde de bu evlerin restorasyon ve tadilat işlemlerinde vazgeçilmez bir ürün olmaya devam etmektedir.

Beyoğlu karo, geçmişten günümüze gelen geleneksel yöntemleriyle karo imalatında Türkiye’nin öncü imalatçılarından biri konumuna yükselmiştir. Birçok otel, restoran, tarihi mekân vb. yerlere hizmet veren Beyoğlu karo, karo sektörünü gelecek nesillere taşımak adına önemli adımlar atmaktadır. Tüm Beyoğlu karo desenlerimizi incelemek için lütfen sitemizi ziyaret ediniz.