Yer karosu Nedir?

Yer karosu yüzde yüz doğal malzemelerle mermer tozu, beyaz çimento, toz boyalar, agrega, silis kumu ve kuvars kullanılarak zanaatkâr ustalar tarafından, el işçiliği hüneriyle tek tek üretilmektedirler. Bu prosesin doğal sonucu olarak da üretimde Yer karosular arasında desen ve renk tonlamalarında nüans farkları oluşmaktadır. Yer karosu simanların en büyük avantajı tasarımcının tasarladığı her renk ve deseni çok küçük miktarlarda dahi temin edebilme olasılığıdır Burada önemli olan desen şablonunun yapımı veya üreticide var olmasıdır.

19. yüzyılda Fransa da ortaya çıkan desenli Yer karosu, daha sonra yaygınlaşarak Lübnan üzerinden Antakya şehrine gelmiştir. Böylelikle Eski Antakya evlerine mimari ve estetik değer katan desenli Yer karosu günümüzde de bu evlerin restorasyon ve tadilat işlemlerinde vazgeçilmez bir ürün olmaya devam etmektedir.

Beyoğlu Yer karosu, geçmişten günümüze gelen geleneksel yöntemleriyle Yer karosu imalatında Türkiye’nin öncü imalatçılarından biri konumuna yükselmiştir. Birçok otel, restoran, tarihi mekân vb. yerlere hizmet veren Beyoğlu Yer karosu, Yer karosu sektörünü gelecek nesillere taşımak adına önemli adımlar atmaktadır. Tüm Yer karosu desenlerimizi incelemek için lütfen sitemizi ziyaret ediniz.