Modern Çini Karo Desenleri Nelerdir?

Modern çağın yaşam koşullarını yansıtan mimari yapıların iç bölümlerini ferahlatan çini karo desenleri usta ellerden çıkmaktadır. Tarihi dokuyu el yapımı çini karo imalatlarında sıkça görmek mümkündür. Özellikle gözü yormayan ruhu zenginleştiren bakıldığında gözü okşayan desenler ortaya çıkarılmaktadır. En çok tercih edilen modern çini karo desenleri nelerdir? Çini karo, bordür karo, düz karo, Osmanlı karo, Rum karo, Selçuklu karo modellerinde geometrik desenlerle görsel estetik yaratılmaktadır.

Tecrübe bakımından diğer el yapımı çini karo imalatı yapan ustalara fark oluşturan ustalar en kaliteli uzun ömürlü çini karo üretimi yapmaktadır. Desenler resim sanatını iş edinmiş meslek edinmiş eli bu işe yatkın kişiler tarafından tasarlanmaktadır. Eli desenleri çini karo üzerine tatbik ederken günlük yaşantıyı kolaylaştıracak anlayış hakim olmaktadır. Geometrik desenlerin yanı sıra özel motifler kullanılarak insan yaşamında ortaya çıkan sıkıntıları görsel temasla yok etmenin mümkün olduğu ispatlanmaktadır. Kulanım amacına göre ve mekanın ambiyansına göre üretilen el yapımı çini karo desenleri göz zevkine uygun yapı oluşturmaktadır.

İbadet alanlarında kullanılan yer karosu, duvar karosu ve tavan karosu olarak değişik desenlerle modern yapı yansıtılmaktadır. Özellikle bu alanlarda el yapımı modern çini karo desenleri nelerdir? Sorusuna yanıt için mekanı kısa bir ziyaret tüm sorulara yanıt oluşturacaktır. Sadece cami ve diğer ibadet alanları ile sınırlı kalmayan çini karo kullanımına hızlı çözüm oluşturulmaktadır. En uygun fiyata en dayanıklı desenleri ile renk ve parlaklığı ile göz kamaştıran çini karo çeşitliliği günden güne artış göstermektedir.