Desenli Fayans Modelleri

Fayanslar ıslak zemin duvar kaplamalarında kullanılmaktadır ve hafif yapılı su emme oranı yüksek bir yapı malzemeleridir. Genellikle iç dekorasyonda mutfak ve banyo duvarlarında kullanılır. Desenli fayans modelleri genellikle düzgün bir yüzeye sahiptirler. Fayanslar yüke ve darbeye karşı dayanıksızdırlar. Bu nedenle ısı farklılığının olduğu mekanlarda, balkon ve teras direkt güneş ışığına maruz kalan yerlerde, sabit yük olan yerlerde ve insan yükünün fazla olduğu yerlerde çok fazla tercih edilmez.

Fayans modelleri içerisinde desen, malzeme ve renk açısından oldukça seçenek vardır. Hem şık desenleri hem de kolay temizlenebilir olması nedeniyle iç mekan duvar kaplamalarında oldukça tercih edilir. Geçmişten günümüze değişiklik gösteren modelleriyle her döneme uygun çeşitleri bulunan fayanslar modern ve klasik çizgileri yakalamanızı sağlar. Kullanacağınız alana göre zengin ürün çeşitlerinden istediğiniz modeli seçebilir evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Banyo ve mutfak tezgah aralarında düz ve tek renkli modeller yerine desenli fayans modelleri ni seçerek evinize şıklık katabilir banyonuzu ve mutfağınızı zevkinize göre dekore edebilirsiniz.

Mutfak ve banyo fayansları arasında boyut dışında hiçbir fark yoktur. Banyo duvarlarında daha büyük boyutlarda fayanslar kullanılırken mutfak tezgah arasında daha küçük boyutlarda desenli fayans modelleri dekoratif amaçlı tercih edilir. Farklı renk, model, şekil, malzeme ve desen çeşitleriyle ile farklı tarzlar yakalayarak banyo ve mutfağınıza yeni bir soluk kazandırabilirsiniz.