Taş Karo Nasıl Yapılır?

Taş karo, büyük mekânlarda, evlerde daha pek çok alanda kullanılan ve tercih edilen Işıklı görüntüde ve aynı zamanda parlak yüzeyde taşlardır. Bu taş karolar döşendikleri zeminde belli teknikler ile uygulandıktan sonra döşenir.

Uygulanacak olan zeminin ölçümü kapıdan itibaren ölçüldükten sonra yine karoların da ölçümü aynı şekilde hesaplanır ve ölçülür. Daha sonrasında ise taş karo döşenmeden önce zeminin mutlaka dümdüz ve temiz bir ortam olması gerekir. Ayrıca kuru bir zemine taş karo döşenmesi yapılır. Taş karolar döşenirken mutlaka desenlerin de doğru olduğunu ve birbiriyle uyum içinde olduğuna dikkat etmek gerekir.

Taş Karo ile Estetik Görünüm
Taş karolar doğru ölçümler ile birlikte çimento harcı ve gerekli malzemelerle döşendikten sonra ortaya her zaman hoş ve estetik bir görünüm çıkar. Bu estetik görünümle beraber taş karo kullanımı genel olarak kullanışlı ve silinmesi kolay zeminlerdir. Ayrıca özellikle çimento kullanarak taş karo döşemesi bittikten sonra karoların üstü nemli bezle birlikte silinmesi gerekir. Böylelikle üzerinde hiçbir toz lekesi ya da iz kalmadan taş karolarını temizliği yapılmış olur.

Taş karo konusunda desenlerine dikkat ederek ve ölçümlerine dikkat ederek döşeme yapıldıktan sonra istenen zemin elde edilir. Taş karoların döşenmesinde kalınlığın ve zeminindeki ölçümün birbirine uyması ve aynı zamanda yükseklik ölçülerinin tam olarak alınması gerekir. Kusursuz ve tamamen düz bir görünümün elde edilmesi için zeminin ölçülerine ve pürüzsüz olmasına dikkat etmek gerekir.