Karo Uygulaması Nasıl Yapılır?

Karo uygulaması, profesyonel olan kişiler tarafından kısa süre içerisinde yapılır. Karo uygulamasının yapılacağı zemin alanın yüksekliği ve aynı zamanda toplam boyutu ölçüldükten sonra fayans taşları da buna göre ölçülür. Karo taşların ölçümü uyumlu şekilde zemine uyarlandıktan sonra çimento ve gerekli ürünlerle birlikte döşenmeye başlanır. Zeminin pürüzsüz ve kuru olması önemlidir.

Aynı zamanda düz bir zemine karo uygulaması yapılması gerekir. Karo taşların desenlerinin mutlaka birbiriyle uyum içerisinde olarak tamamlayan bir görüntü oluşturması gerekir. Daha sonrasında karo taşlar çimento ile birlikte döşendikten sonra tamamen eşitlik sağlanarak karo taş döşemesi gerçekleşir. Ortaya çıkan görüntü hem şık hem de estetik şekildedir. Karo uygulaması işlemi tamamen bittikten sonra nemli bir bezle beraber taşların yüzeyinin silinmesi gerekir.

Karo Uygulaması ile Şık Zeminler

Karo uygulaması pek çok alanda tercih edildiği gibi genel olarak zeminlerde tercih edilir. Özellikle hastaneler gibi büyük alanlarda karo uygulaması sık yapılan bir işlemdir. Eşit ve desenlerin birbiriyle uyumlu şekilde olduğu kare uygulaması yapıldıktan sonra büyük alanlarda bu görünüm en iyi şekilde elde edilir.

Karo uygulaması, büyük ve toplu alanların yanı sıra evlerde de tercih edilir. Suya karşı dayanıklı olan bu karo taşlar görünüm olarak estetik olmasının yanı sıra çok işlevli ve kullanışlıdır. Aynı zamanda temizlenmesinin de kolay olduğu bu taşlarla beraber uzun vade kaliteli bir kullanım gerçekleşir. Tamamen düz şekilde ve her tarafa eşit şekilde karo taş uygulaması yapıldıktan sonra zemin en iyi halini alır.