Terrazzo Nerelerde Kullanılır?

Terrazzolar, mermer parçaları ve çimento tozunun birleşimi ile ortaya çıkan fayans taşlarından biridir. Terrazzolar eskiden zemin kaplamalarda tercih edilirken şimdilerde duvarlarda, apartman koridorları, Otel lobisi, hastane cafe, restoran mutfak duvarları gibi pek çok kullanım alanında tercih ediliyor. Özellikle farklı bir tarz oluşturmak isteyen kişiler işletmelerinde ya da evlerinde terrazzo fayans saçlarını tercih edebilir.

Kullanım alanı oldukça yoğun olan bu taşlar özellikle hastane lobisi ve büyük alanlarda sıklıkla tercih ediliyor. Dayanıklı olması ve kolay temizlenebilmesi gibi özelliklerinden dolayı da rahatlıkla kullanılabilir. Hem görüntü olarak şık olması hem de kolay temizlenmesi gibi avantajlı özelliklerinden dolayı ön plana çıkıyor.

Terrazzo Tezgah ve Mobilya Yüzeylerinde Kullanılır mi?

Terrazzo, zemin kaplama ya da duvar gibi alanların dışında tezgâh ve mobilya yüzeylerinde de sıklıkla kullanılır. Özellikle farklı ve şık bir görüntü elde etmek isteyen kişiler terrazzo taşlarını sehpa üzerlerinde mobilya desenlerinde ve tezgâhlarda sıklıkla tercih eder. Ortaya çıkan renkli ve desenli görüntü ile birlikte terrazzo ile tezgâh ve mobilyalarda şık bir görüntü elde edilir.

Mutfak duvarlarında da yine farklı bir görüntü elde etmek isteyen kişiler bu fayans taşları ile beraber şık bir görünüm elde eder. Terrazzo, özellikle dayanıklı olması ve kolay temizlenebilir özelliği ile beraber pek çok kişinin sıklıkla tercih ettiği fayans taşları arasında yer alıyor.
Kullanım alanları geniş olan terrazzo fayans taşları ile birlikte şık bir ortam oluşturduktan sonra uzun vade sorunsuz olarak bu fayans taşları kullanılır.