BEYOĞLU KARO

Teknik Özellikler

Ebatları 20×20 cm olup silinmemiş hali 19 mm (+-1mm) kalınlığa sahiptir. Kalınlık farkı preslenerek üretildiği için oluşmaktadır. Silinmiş ürün 17-18 mm arasında istediğiniz bir kalınlığa indirilir, hepsi tek kalınlığa indirilmiş olarak sevk edilir.

Tümüyle el yapımıdır. Bu sebeple üretilen her karo tıpatıp birbirine benzemez, el yapımı olduğu belli olacak ölçüde görünüm özelliklerine sahiptir. 2 tabakalı üretim yapılır; boya tabakası esas kısım olup bu kısmın içeriği çimento, mermer tozu, dane çapı düşük agregalar ve renklendirici organik pigmentlerdir.

  • Diğer katman ise kuru harç katmanı olup boyalı katmanın altında yer alır.
  • Bu iki katman yüksek basınçla preslenir ve ortaya karo çiniler çıkar.
  • Renkler yüzeysel değildir, harcına katıldığı için renkli katman boyunca homojen bir yapıdadır. Avrupa menşeili U.V ışınlarına dayanıklı boyalar kullanılarak ürettiğimiz desenli karolarda renk kaybı ve solma gibi durumlar yaşanmaz.
  • Tümüyle doğal içeriğe sahiptir. Beyaz renkli ürünler boyasız olarak, boya harici diğer hammaddelerin karışımıyla üretildiğinden zaman zaman, özellikle beyaz renkli ürünlerde dikkat çekici olmak üzere, tüm ürünlerde 1 ton renk sapması görülebilir, bu durum tedarik edilen çimento ve mermer tozundaki yapısal renk ve ton farklılıkları sebebiyle oluşmakta olup Türk Standartları Enstitüsü bu durumu normal kabul eder.
  • Ürünler yüksek basınçla üretildiği için karışım içindeki su basınç dolayısıyla yüzeye ulaşır ve karonun yüzeyinde çimento şerbetinin bıraktığına benzer şekilde yüzeyi bulanıklaştırır.
  • Ürünler döşendikten sonra ya da döşenmeden önce yüzey silimi işlemine tabi tutulmalıdır. Firmamızdan hem silimli hem silimsiz şekilde ürün temin edebilirsiniz, silimsiz şekilde alınan ürünlerin döşendikten sonra yüzey siliminin yapılması alıcının sorumluluğundadır. Silimli olarak belirtilmediği müddetçe ürünler silimsiz olarak sevk edilir.
  • Yurt içi sevkiyatlarda ambalaj şekli 80×120 paletler üzerinde kutusuz şekilde, streçlenmiş ve bantla desteklenmiş şekilde gönderilir. 1 tam palet 32,64 m²’dir.
  • Yurt dışı sevkiyatlarda ambalaj şekli ısıl işlem görmüş kapalı sandıklarda her sıra arasına köpük konmuş olarak 1 sandığı 32 m² olacak şekilde sevk edilir.