Desenli seramik karo Nedir?

Desenli seramik karo yüzde yüz doğal malzemelerle mermer tozu, beyaz çimento, toz boyalar, agrega, silis kumu ve kuvars kullanılarak zanaatkâr ustalar tarafından, el işçiliği hüneriyle tek tek üretilmektedirler. Bu prosesin doğal sonucu olarak da üretimde Desenli seramik karolar arasında desen ve renk tonlamalarında nüans farkları oluşmaktadır. Desenli seramik karo simanların en büyük avantajı tasarımcının tasarladığı her renk ve deseni çok küçük miktarlarda dahi temin edebilme olasılığıdır Burada önemli olan desen şablonunun yapımı veya üreticide var olmasıdır.

19. yüzyılda Fransa da ortaya çıkan desenli seramik karo, daha sonra yaygınlaşarak Lübnan üzerinden Antakya şehrine gelmiştir. Böylelikle Eski Antakya evlerine mimari ve estetik değer katan desenli seramik karo günümüzde de bu evlerin restorasyon ve tadilat işlemlerinde vazgeçilmez bir ürün olmaya devam etmektedir.

Beyoğlu karo, geçmişten günümüze gelen geleneksel yöntemleriyle Desenli seramik karo imalatında Türkiye’nin öncü imalatçılarından biri konumuna yükselmiştir. Birçok otel, restoran, tarihi mekân vb. yerlere hizmet veren Beyoğlu karo, Desenli seramik karo sektörünü gelecek nesillere taşımak adına önemli adımlar atmaktadır. Tüm Desenli seramik karo desenlerimizi incelemek için lütfen sitemizi ziyaret ediniz.