Çini Karo Desenleri

Çini kültürümüzün önemli parçalarından biridir. Çini desenlerimiz ve bu konuda çalışmalarımız dünya çapında yankı uyandırmaktadır. Çini kültürünün temelleri Anadolu kültürümüzde 13. Yüzyılda başlamıştır. Selçuklu Devleti nin ilk yıllarından bu yana bu özel el işçiliği sanatı yaratılmış ve günümüzde de önemi korunarak devam ettirilmektedir. Tarih boyunca, hanlarda, saraylarda, hamam, hanlarda, cami ve medreseler başta olmak üzere evlere kadar birçok alanda çini karolar kullanılmıştır.

Çini sanatı yıllar içinde çeşitli teknikler ile imal edilmiştir, farklı desenlerde birçok çini çalışmaları bulunmaktadır. Mozaik, sır ile renkli sır tekniği, perdah tekniği bu uygulamalardır. Çini sanatında, kum, tebeşir gibi doğadan gelen malzemeler kullanılmıştır. Malzemelerle bir hamur hazırlanır ve bu hamur astarlama ve fırınlama işlemlerinden sonra zımparalanarak, üzerinde desen çalışmasına hazır hale getirilir.

Beyoğlu Karo olarak çini sanatına gereken önemi vermekteyiz ve çini karo desenleri ile sizlerin hizmetindeyiz. Firmamız yüzyıllardır olduğu gibi sağlığa kesinlikle zararı olmayan doğal malzemelerle ve el işçiliği titizliğinde desen çalışmalarını yapmaktadır. Çini karo çalışmaları noktasında birbirinden farklı renk tonları ve desen aralıkları ile mekanların zeminlerinde bir bayram havası estirebilirsiniz. Çini karo desenleri olarak, geleneksel çini desenlerinin en seçkin olanlarını firmamızda uygulamaktayız.

İç mekanlarda zemin kaplamalarında, odalar, salon alanları, koridorlar gibi birçok farklı ebatta zeminin kaplamasında firmamıza güvenebilirsiniz. Çini karo desenleri içeriğinde, kırmızı, mavi, toprak tonları, siyah ve birçok renk skalasında desen zenginlikleri dikkatinizi çekecek.